Ta forma odbioru programów telewizyjnych jest w Polsce najpopularniejsza. Sygnał nadawany jest z transponderów umieszczonych na sztucznych satelitach. Dzięki temu możliwe jest pokrycie sygnałem wielkich obszarów, na których tworzenie sieci nadajników naziemnych byłoby niemożliwe lub nieopłacalne. W naszym kraju najpopularniejszą satelitą telekomunikacyjną  jest Hot Bird 13°E na którym znajduje się większość kanałów oferowanych przez platformy cyfrowe (CYFRA+, Cyfrowy Polsat, n, Telewizja na kartę, Neostrada TP z telewizją i polskojęzyczne kanały FTA). Tyle teorii.

Co my jako firma BNC mamy do zaoferowania? Otóż montujemy sprzęt do odbioru sygnałów satelitarnych wszystkich platform cyfrowych świadczących usługi w Polsce. Regulujemy także anteny oraz dokonujemy wszelakich napraw instalacji do odbioru sygnału satelitarnego.

Gwarantujemy odpowiedni montaż niemal, że na każdej powierzchni. Czasami wymaga to zastosowania kotw chemicznych czy śrub dwugwintowych. Jeżeli satelita musi być zamontowana na powierzchni styropianowej to robimy to w taki sposób, aby ciężar spoczywał na śrubie, a nie na materiale.